Штани для походів в гори: переваги сучасних технологій
Трекінгові штани - основна деталь екіпірування гірських походів. Правильно підібрана модель з оптимальним набором характеристик прослужить багато років і стане в нагоді не тільки в походах, але і на дачі, пікніку і повсегденному житті. Загалом, якісні туристичні штани варті своїх грошей. Розберемося, на що варто звернути увагу при виборі.


Фасон туристичних штанів


Виділимо два основних кроя трекінгових штанів:

  • класичний
  • трансформер


Класичні брюки мають прямий або злегка звужений крій, підходять для звичайних походів влітку і в міжсезоння. Добре захищають ноги від сонячних опіків, порізів гілками і укусів комах. Їх сміливо можна назвати універсальними, адже туристи часто використовують їх не тільки в поході, але і в повсякденному житті.

Недоліком класичного крою є неможливість відрегулювати довжину в спекотну пору року. Влітку доведеться брати з собою шорти, а це додаткове спорядження, яке збільшує вагу рюкзака.
У таких випадках дуже зручні штани-трансформери, які перетворюються в шорти за допомогою відстібання штанин. У повній збірці вони виконують ті ж функції, що і звичайні туристичні моделі, але варто лише сонцю піднятися в зеніт, і турист рухається по запланованому маршруту в шортах, економлячи і час на переодягання, і сили на перенесення додаткового багажу.

Курна трава, бруд дороги та інші несподіванки, які зустрічаються на шляху туриста, бруднять саме штанини. Відстебнувши низ конструкції, турист може випрати і просушити штанини окремо.

До мінусів брюк-трансформерів відносять:

  • можливість натирання шкіри ніг круговими блискавками
  • необхідність зняти взуття при відстібанні і знятті штанин
  • самі блискавки також є слабким місцем, завжди присутній ризик заклинювання і поломки
  • при інших рівних умовах, штани-трансформери завжди дорожче


А тепер кілька слів про технологічні матеріали, які роблять похід більш комфортним для туриста.


Мембрана


Мембранні штани характеризуються двома основними показниками: водонепроникністю і паропроникністю. При інтенсивних навантаженнях, тривалих переходах з постійною зміною висоти змінюються не тільки погодні умови, а й самопочуття людини. Підтримати оптимальний мікроклімат покликана мембрана. Функція вбудованої мембранної плівки полягає в блокуванні молекул води, які надходять ззовні у вигляді дощу, туману, роси, снігопаду, що запобігає намоканню матеріалу, а також вільному пропуску молекул пари зсередини на зовнішню поверхню матеріалу.
Водонепроникність вимірюється в міліметрах водного стовпа, паропроникність - в грамах на метр квадратний. Чим вище ці показники, тим краще мембрана справляється зі своєю роботою. Однак не завжди високі цифри життєво необхідні. Так, штани з водонепроникністю 3000-5000 мм ефективно захищають від невеликого дощу або снігу, а показник більше 10000 гарантовано вбереже від багатогодинної проливної зливи. Заздалегідь оцінивши пропоновані умови, турист може істотно заощадити на екіпіровці, адже чим надійніше мембрана, тим дорожче одяг.

Паропроникність туристичних штанів має велику цінність. Завдяки хорошим дихаючим властивостям матеріалу, турист уникає перегріву при активному підйомі. Від рівня паропроникності залежить наскільки користувачеві буде сухо і комфортно в мембранних штанях після підйому в гору з важким спорядженням за плечима.
Софтшелл


Ще один різновид технологічної тканини, що забезпечує непродувність і водостійкість. Відповідно до теорії трьох шарів (базовий/утеплюючий/захисний), штани софтшелл замінюють два верхніх шари. Зсередини вони м'які і приємні до тіла, нагадують фліс і мають гарну теплоізоляцією. Зовні - більш щільні і шорсткі на дотик, протистоять негоді і поривам вітру. Звичайно, про високу водонепроникність в одязі софтшелл говорити не доводиться, проте паропроникність тканини в рази краще, ніж у мембранному одягу. Тому якщо маршрут походу проходить по сухій, але холодної і вітряної місцевості, штани softshell будуть якраз до речі.

Переважна особливість сучасних софтшелл-матеріалів - поєднання міцності і низької ваги. Важливо пам'ятати, що різні матеріали можуть мати різні характеристики. Єдине, що їх об'єднує - легкість, зносостійкість і непродувність. Розрізняють тонкий софтшелл, відповідний для походів в теплу пору року по Криму або Альпах, і більш щільний, призначений для екіпіровання навесні і восени в гори Скандинавії.


Особливості крою


Вибираючи трекінгові штани для походів в гори, обов'язково зверніть увагу на деякі деталі:

  1. Модель повинна звужуватися від колін до донизу, щоб зменшити парусність на вітрі і чіпляння за камені та інші перешкоди на шляху. Приміряючи такі штани, переконайтеся, що вони комфортно сидять в ділянці гомілок, не здавлюють шкіру і добре тягнуться.
  2. Середня висота пояса - найкраща. Штани з високою талією можуть збиратися на попереку і натирати під час руху. У брюках з низькою талією зростає ризик  застудити спину.
  3. Артикульований крій колін і вставка-ластка в промежині забезпечують свободу рухів і оптимально зручну посадку брюк при підйомі ніг і нахилах.
 
Leave a review  ↓
 
Nobody has left any reviews.