Догляд за технологічним одягом
Мембранний одяг


Помилково вважати, що прання лижного екіпірування знижує вологозахисні і дихаючі властивості мембрани. Навпаки, чим брудніше гірськолижна куртка, тим швидше вона втратить свою функціональність. Бруд, що в'ївся, забиває пори мембрани, знижує паропроникність, призводить до втрати первинних характеристик матеріалу. Тому періть мембранний одяг в міру необхідності, дотримуючись нехитрих правил догляду:


 1. Перевірте кишені куртки і штанів на наявність в них забутих речей. Закрийте центральну блискавку і блискавки на кишенях. Покладіть одяг в бак пральної машини. 

 2. Використовуйте спеціальні миючі засоби для мембранних тканин. Їх м'яка формула і гелеподібна текстура не зашкодять мембрані, збережуть її влаговідвод і дихаючі властивості. До того ж, у звичайного порошку досить слабкі очищуючи можливості. Він не може впоратися з плямами від трави, жиру і глини, які часто залишаються на одязі для активного відпочинку. Спеціалізовані препарати прості в застосуванні, гіпоалергенні, добре відперають стійкі забруднення, а найголовніше, повністю видаляються з поверхні тканини в процесі полоскання.

 3. Обов'язково прочитайте інструкцію до засобу для чищення. У ній вказано кількість засобу, яка вам знадобиться при пранні. 

 4. Відміряючи засіб для прання, врахуйте жорсткість водопровідної води. Якщо вода жорстка, радимо взяти трохи більше засобу, ніж зазначено виробником. 

 5. Залийте засіб для прання безпосередньо в бак. Для мембранного одягу ви можете підібрати засіб, який поєднує в собі функції очищувача і захисного просочення. 

 6. Виберіть делікатну програму з температурою не більше 30℃.

 7. Після прання не поспішайте виймати речі. Щоб точно позбутися миючого засобу, запустіть додаткове полоскання на низьких оборотах. 

 8. Віджимати мембранний одяг не можна. Дістаньте його з пралки, дайте воді стекти, і розкладіть горизонтально на сушильці.

 9. Якщо ви помітили, що куртка стала промокати (найчастіше на плечах від постійного тертя лямок важкого рюкзака об тканину і мембрану), скористайтеся спреєм для відновлення вологовідвідних властивостей. Розпиліть його на чисту річ і дайте висохнути. 

Натуральний пух


Пуховик - кращий варіант верхнього одягу на холодну зиму. Натуральний пух як утеплювач використовують багато провідних виробників зимового одягу, оскільки він характеризується високою теплоізоляцією і диханням. Але до прання пухових виробів слід підходити обережно: помилка у виборі режиму або неправильне сушіння може безповоротно зіпсувати річ. 


В першу чергу, варто звернути увагу на вибір миючого засобу. Звичайний порошок тут не підійде, тільки спеціальний гель для пуху. Особливою популярністю користується продукція Nikwax, Grangers, Toko і Holmenkol. Вона зберігає вологозахисне покриття зовнішнього матеріалу і пуху, допомагає мікроворсинкам не склеюватися при намоканні, а також дозволяє не втратити функціональних характеристик.  


Нюанси догляду за пуховим одягом:


 1. Перед пранням необхідно намочити пуховик вручну. Якщо ви закинете пухову куртку в машинку сухою, вона буде плавати на поверхні, барабан буде провертатися, але прання не вийде. Намочити вологостійкий пух - завдання не з простих. Як це зробити? Наповніть холодною водою будь-яку ємність, в яку поміщається куртка. Опустіть її у воду і рухами, що нагадують рухи при віджиманні білизни, видавіть з пуховика повітря. Мета - досягти моменту, коли пуховик без вашої допомоги здебільшого буде залишатися на дні. 

 2. Завантажте мокрий одяг в пральну машину і залийте засіб для прання пухових виробів прямо в барабан.

 3. Запустіть делікатний режим при температурі не більше 30℃. 

 4. Пуховики можна віджимати в пральній машинці, тому відіжміть куртку три рази починаючи з 400 оборотів, з кожним разом збільшуючи кількість оборотів. 

 5. Сушіть горизонтально, розклавши річ на сушильці далеко від прямих сонячних променів. Після висихання, доведеться знову попрацювати, адже останнім етапом є розбивання пуху, який збився.

 6. Руками пройдіться по всій куртці і розпряміть грудочки, після чого гарненько струсіть виріб.

Термобілизна


Оскільки термобілизна є базовим шаром outdoor-екіпіровки, вона найчастіше потребує прання. Для цього можна застосовувати гелеподібні засоби, за умови, що вони не містять засобу для виведення плям, хлору, відбілювача або кондиціонера. Щоб термобілизна служила вам довго і виконувала свої функції на сто відсотків, спершу уважно вивчіть опис на етикетці. На ній обов'язково вказані рекомендації по догляду. 


Слід розуміти, що термобілизну виготовляють в основному з синтетичних тканин, які вимагають до себе особливого підходу. Саме від того, з якої тканини виготовлено ту чи іншу термобілизну, і будуть залежати методи догляду за нею. До загальних правил по догляду за термобілизною відносять прання в делікатному режимі при температурі 30-40℃ з мінімальним віджиманням.  


Щоб бути впевненим в якості очищувача, радимо купити універсальний засіб для прання синтетичних матеріалів або спецзасіб для прання термобілизни, який крім очищення, має антибактеріальний і дезодоруючий ефект. 


Термобілизна з мериносової вовни стирається будь-яким миючим засобом для вовни. Він усуне всі забруднення і неприємний запах з поверхні тканини, зробить волокна більш м'якими і приємними до тіла. 


І наостанок, про те, що робити категорично не можна:


 • надовго замочувати. Місця з серйозними забрудненнями, наприклад, з виворітного боку коміра або на рукавах, можна випрати вручну за допомогою спеціального миючого шампуню і м'якої щітки, і вже після цього запустити машинне прання;   

 • використовувати засіб для чищення у вигляді порошку, так як він може забити пори мембрани;

 • застосовувати препарати з хлором - в іншому випадку ви можете запросто попрощатися з водовідштовхувальним просоченням куртки;

 • користуватися засобами для виведення плям, відбілювачами, ополіскувачами і кондиціонерами. Речовини, які в них містяться, руйнують структуру тканини;

 • віджимати мембранний одяг в пральній машинці: матеріал пошкодиться, втратить привабливий вигляд і форму;

 • сушити термобілизну, мембранні і пухові речі на батареї, під прямими сонячними променями і у вертикальному положенні.

 
Leave a review  ↓
 
Nobody has left any reviews.