Чим утеплюють зимові куртки?


Сучасна outdoor-індустрія пропонує безліч синтетичних і натуральних наповнювачів для верхнього одягу, кожен з яких має свої переваги і недоліки. Поговоримо про найпоширеніші.   


Пух
Натуральний пух по праву вважається кращим утеплювачем. Завдяки пружності і волокнистості, він прекрасно утримує тепле повітря. У якісних куртках він упаковується в невеликі відсіки, що виключає необхідність наскрізного прошиву зовнішньої тканини. Завдяки некрізним швам, ступінь промерзання і продування пухового виробу значно знижується. Низька вага і компактність пуху також говорять на його користь.


Об'єктивно оцінити робочі характеристики пуховика допоможуть два показники - якість і кількість пуху. 
На фірмових куртках завжди вказане співвідношення пуху до пера. Найбільш високий індекс - 90/10, в такій куртці вам не страшні навіть полярні морози. Найпоширеніший - 80/20, ви будете комфортно почувати себе в морозний день при мінус 20°С. Менш кращий 70/30, а все що нижче рекомендуємо взагалі не брати до уваги. 


Якість пуху визначається показником його пружності, який характеризує здатність заданої маси пуху заповнити певний простір. У якісній куртці FP становить не менше 600 одиниць. Тим же, хто шукає пуховик для екстремальних холодів, варто орієнтуватися на 900 одиниць. 
Зовнішній матеріал


При пошитті пухових курток застосовують два види тканини:


  1. класична синтетика, часто використовується в звичайних міських моделях (нейлон, поліестер);

  2. мембранна зовнішня тканина - легендарний Gore-Tex або аналоги. 


У першому випадку важливою особливістю є обробка тканини водовідштовхувальним просоченням DWR, яке вберігає пух від намокання. Незважаючи на всі переваги пухового наповнювача, він має один недолік - в мокрому вигляді втрачає термоізоляційні властивості і довго сохне. Без просочення мокрий сніг може істотно зіпсувати його бездоганну репутацію.
Коли ж в справу вступає мембрана, пух отримує подвійний захист - зовнішню від опадів і внутрішню від випарів тіла. Якщо ж говорити про суху морозну погоду, то тут виробники пропонують мембрану WindStopper, яка забезпечує додаткову теплоізоляцію і абсолютну вітронепроникність. 


Синтетичні наповнювачі


Утеплювачі на основі штучних волокон стали використовуватися на початку 70-х рр ХХ століття. Спочатку вони не були настільки популярні через великий об'єм, погане стиснення і наявністьі точок холоду. Згодом синтетичні матеріали удосконалилися і тепер активно застосовуються як в туристичному, так і повсякденному одязі.


До безперечних переваг відносять збереження теплоізолюючих властивостей при намоканні, швидке висихання і відносну дешевизну. Більшість існуючих зараз синтетичних утеплювачів являють собою створені людиною волокна поліестеру, які не вимагають тканинної основи.  


  1. Thermolite - унікальний утеплювач, який працює на базі технології пустотілих волокон - порожнистих трубок, заповнених повітрям. На його створення вчених наштовхнула думка про структуру вовни ведмедів. Thermolite створює ефект термоса, коли матеріал зберігає температуру тіла користувача. Характеризується високою термоізоляцією і великою пружністю. Оригінальна структура матеріалу швидко відводить вологу, не вбирає запахи, перешкоджає розмноженню мікроорганізмів. 
  2. Primaloft. Тут за основу була взята структура гусячого пуху. Коефіціент термічного опору Primaloft становить 2,15, лише трохи не дотягуючи до 2,18 гусячого пуху. Завдяки м'якості та податливості матеріалу верхній одяг, виготовленний з нього, приймає необхідну форму і точно сідає по фігурі.  


  3. Thinsulate. Його тонкі гнучкі волоконця відмінно утримують тепло, що дозволяє створювати на його основі компактні, але теплі куртки, штани і комбінезони. Оскільки Thinsulate утримує тепло тіла, необхідною умовою є активність людини. Тому такий одяг в основному призначений для спортсменів, прихильників активного відпочинку і альпіністів. 
В аутдор-куртках іноді комбінують два утеплювача. Основним залишається пух, а допоміжним синтетика. Справа в тому, що пружність синтетичного утеплювача вище підім'ятого пухового, отже він здатний забезпечить кращу теплоізоляцію в місцях, схильних до здавлювання. Його розміщують в ділянці плечей, ліктів і бічних зонах. 

 
Leave a review  ↓
 
Nobody has left any reviews.