Як вибрати туристичний рюкзак?


Туристичний рюкзак - це не тільки вмістилище спорядження, але і вірний помічник в його перенесенні. Купується він не на рік і не на два, тому вибір відповідного варіанту - справа відповідальна. Давайте розберемося в основних характеристиках туристичного рюкзака, і на що вони впливають.


Об"єм рюкзака для туризму


Рюкзаки для походів досить місткі. Об'єм внутрішнього простору визначається в літрах, вони вказані в назві моделі, наприклад Kelty Redwing 44 або Osprey Atmos AG 65. Залежно від тривалості і цілей подорожі виділяють:


  • рюкзаки для нетривалих походів. Їх літраж коливається від 25 до 40 л. Оскільки немає необхідності брати з собою багато спорядження, одягу та продуктів харчування, такого об'єму достатньо для одно- дводенної прогулянки в теплий сезон;


  • повноцінний туристичний рюкзак для тривалого походу по складному рельєфу. У цьому випадку не обійтися без об'ємного комплекту спорядження (килимок, спальний мішок, намет, трекінгові палиці, продукти, посуд). Рюкзак на 60-80 л буде оптимальним. До того ж, він стане в нагоді не тільки в пішому туризмі, але і в лижному поході або при сходженні в гори з ночівлею по шляху проходження.


Щоб визначитися з необхідним об'ємом, дайте собі відповідь на пару питань. Я схиляюся до коротких вилазок на природу (максимум 1-2 дні) або ж мені подобаються серйозні багатоденні маршрути? Наскільки громіздке і важке моє спорядження і чи поміститься воно в невеликий рюкзачок?


Тим, хто любить як короткі, так і довгі походи, зручно користуватися рюкзаками з базовим і додатковим об'ємом, наприклад Deuter Aircontact Lite 50+10, коли при необхідності можна завантажити і верхній додатковий простір.Конструкція для правильного розподілу навантаження


Туристичний рюкзак покликаний забезпечити максимально комфортне перенесення вантажу незалежно від ваги. Основне завдання користувача - підібрати модель, яка ідеально підходить під його статуру.


При виборі зверніть увагу на систему підвіски і каркас рюкзака. Останній знижує навантаження на поздовжні м'язи спини, що особливо важливо при великій завантаженості. В якості каркаса використовується металева рама з тонких прутів, вшитих в спинку виробу. Завдяки міцності, гнучкості і легкості рамка амортизує інерцію розгойдування рюкзака при ривках і нахилах. Буває плоскою або зігнутою. Обидва варіанти добрі, підібрати свій ви можете тільки за допомогою примірки.
Безкаркасні моделі в пішому туризмі, як правило, не використовуються. Справа в тому, що каркасні рюкзаки передають до 80% навантаження в район поясного ременя, а значить вага вмісту лягає не на плечі, а на ноги (стегна) туриста. У безкаркасному рюкзаку основна вага припадає на плечі.


Розмір спинки рюкзака повинен відповідати довжині торсу користувача. Вирушаючи в магазин, виміряйте відстань від 7 шийного хребця до клубової кістки таза. Цей показник стане в нагоді, якщо обраний рюкзак буде представлений в декількох розмірах:


XS - менше 40 см;

S - від 40 до 45 см;

M - від 45 до 50 см;

L - більше 50 см.


Часто виробники використовують регульовану систему підвіски, що дозволяє точно підігнати розмір рюкзака під конкретні анатомічні особливості.


Важлива також ширина плечових лямок і прилягання поясного ременя. Переважно брати конструкцію з широкими лямками, оскільки вузькі під тиском ваги будуть врізатися в плечі. Перевірте, наскільки щільно поясний ремінь охоплює тазові кістки. Часто ремінь оснащують термоформуємою піною, яка підлаштовується під фігуру власника в процесі експлуатації.
Жіночі та дитячі туристичні рюкзаки


У зв'язку з відмінностями в анатомії скелета жінок і чоловіків, виробники пропонують жіночі та чоловічі моделі рюкзаків. Тут враховується і довжина спинки (для жінок вона коротше), і обхват поясного ременя. Певний кут розташування лямок і ременя дозволяє жіночому рюкзаку сісти по фігурі. Багатьом жінкам підходять рюкзаки унісекс, але все пізнається в порівнянні. Якщо у вас буде можливість приміряти модель туррюкзака для жінок, обов'язково скористайтеся нею.


Провідні бренди виробляють спеціальні дитячі рюкзаки з регульованою системою підвіски. Таким чином рюкзак росте разом з дитиною.
Система вентиляції


Обов'язкова складова якісного рюкзака. Між спинкою виробу і спиною туриста присутній простір для циркуляції повітря, що повною мірою реалізується на рюкзаках з зігнутим металевим каркасом. Але у виробів з внутрішнім каркасом вентиляція - слабке місце. Такі моделі оснащують вентиляційними каналами і спеціальними накладками, які вбирають випаровування тіла.


Зручний доступ до вмісту


Зручний доступ до всіх відділень також є плюсом. Для цього рюкзаки оснащують допоміжними фронтальними і П-образними блискавками. Розстебнувши блискавку ви відразу знайдете потрібну річ і не будете перетрушувати весь вміст.


 
Leave a review  ↓
 
Nobody has left any reviews.