Як вибрати парафін для гірських лиж і сноуборду
Прихильників гірськолижного спорту умовно ділять на дві категорії - тих, хто катається на своєму спорядженні, і тих, хто бере його в прокаті. Прокат, безумовно, зручний. Отримуєш змащені лижі з заточеними кантами і катаєшся в своє задоволення. Ніякого догляду, просушування і обробки. 


З власними лижами справа йде по-іншому. Щоб забезпечити швидкість, маневреність і безпеку на схилі, доведеться потрудитися. Чистка, обробка, змащування, заточка, а іноді і ремонт - все це доведеться робити самостійно. Будуть потрібні час і знання, але поступово ви оволодієте необхідними навичками і доглядати за спорядженням буде тільки в радість. 


Базовим засобом для догляду за лижами та сноубордом є парафін. Вуглеводневий продукт, одержуваний в процесі переробки нафти, утворює основу технічних лижних мастил. Він покращує ковзання, підвищує швидкість і маневреність, знижує знос і збільшує термін служби інвентарю. 


Види парафіну


Ключове правило при виборі парафіну - строго слідувати рекомендаціям виробника. Наприклад, компанія Toko - лідер на ринку засобів по догляду за гірськими лижами та сноубордами, комплектує свою продукцію детальною інструкцією до застосування. На кожному засобі вказана сфера застосування і характеристики. Більш того, в користуванні лижних сервісів є спеціальні довідники, де детально розписано, які воски наносити на ковзанку в залежності від погодних умов і стану снігу. 


Всі мастила відрізняються один від одного рекомендованої температурою використання і складом. Виділяють парафіни:


  • для холодного катання при температурі снігу нижче -12°C;

  • проміжні для катання при температурі снігу від -12 до -2°C;

  • теплі для снігу з температурою вище -2°C.
Склад парафіну різниться за кількістю фтору:

1. Базовий без фтору, маркується індексом CH. Може використовуватися як самостійно, так і в якості бази для нанесення фтористого мастила. Рекомендується для початківців лижників, яким не важлива висока швидкість на спуску. Чистий парафін, як правило, універсальний і підходить для всіх температурних діапазонів.

2. Низькофтористий (LF або low-fluorocarbon) призначений для "теплого" снігу. Лижник, який використовує дане мастило, повинен мати досвід катання і певну кваліфікацію, оскільки чим вище вміст фтору, тим швидше несуть лижі. 

3. Високофтористий (HF або high-fluorocarbon) застосовується для підготовки лиж до професійних тренувань і змагань. 


Що таке консервація? 


Консервація - підготовка лиж до зберігання в міжсезоння. Простіше кажучи, робоча поверхня спорядження покривається великим шаром парафіну. Дана процедура обов'язкова, якщо ви прагнете продовжити життя своєму спорядженню і зберегти його ковзаючі властивості. Оброблена ковзна поверхня збереже матеріал, запобіжить проникненню вологи, корозії кантів і відшаруванню складових. 


Консервацію лиж проводять перед відправкою їх на заслужений відпочинок. Можна звернутися в лижну майстерню, де вашим спорядженням займуться професіонали. Спеціальний верстат забезпечить рівномірне глибоке нанесення парафіну, засіб заповнить найдрібніші порожнини, пори і проміжки в матеріалі, ковзна поверхня буде надійно захищена від води та інших руйнівних факторів навколишнього середовища. У багатьох сервісних центрах застосовується ручна робота: майстер особисто працює з вашим спорядженням, використовуючи лещата, напилки, праску, циклю та інші інструменти.


Віддаєте перевагу скористатися послугами майстра? Звертайтеся в лижний сервіс FreeRide. Ми проведемо якісний ремонт гірських лиж і сноубордів, змажемо ковзаючу поверхню, заточимо канти під різними кутами, встановимо лижні кріплення тощо.


 
Leave a review  ↓
 
Nobody has left any reviews.