Про матеріали Fjallraven


Прагнення долучити якомога більше людей до активного відпочинку завжди були основною рушійною силою розвитку компанії Fjallraven. Природа для Fjallraven - невичерпне джерело натхнення, що відбилося на політиці та організації виробництва компанії. Переважно у виробництві товарів використовується натуральна сировина - вовна, льон, бавовна, пух. Якщо ж застосування органічних компонентів неможливе, компанія конструює власні синтетичні тканини, черпаючи ідеї з навколишнього світу.Розробки Fjallraven - це не просто продукція, яка відповідає очікуванню споживача. Це інноваційні рішення, які витримують суворі випробування, при цьому як на етапі виробництва, так і на етапі утилізації, чинять мінімальний вплив на екологію. До вибору матеріалу для виробництва того чи іншого продукту, компанія підходить грунтовно, вивчає доцільність його використання, функціональні якості, хімічний склад і необхідну кількість. Технологи керуються Списком бажаних матеріалів і волокон, в якому представлена Класифікація сировини з точки зору її впливу на навколишнє середовище (Preferred Materials and Fibers List). Список постійно оновлюється, відображаючи нові дослідження в даній області.

Візитна картка FjallravenG-1000 - універсальний матеріал, широко відомий в outdoor-світі. Складається з 65% поліестеру і 35% бавовни, покритий гренландським воском. Виділяють п'ять типів G-1000:

  • Original - міцний і максимально зносостійкий, призначений для наметів і тентів;
  • Silent - м'який, що створює мінімум шуму при русі, використовується для виробництва мисливського екіпірування, а також одягу для туристів, маршрут яких пролягає в умовах дикої природи;
  • Lite - тонше, легше і гнучкіше, що робить його ідеальним варіантом для виробництва літнього одягу;
  • Air - надлегкий і повітряний, легше G-1000 Lite, не покритий воском, завдяки використанню спеціальної бавовни є екологічною альтернативою технологічної тканини зі збереженням високої міцності і функціональності;
  • HeavyDuty - надміцний, водонепроникний, неймовірно довговічний, призначений для виробництва рюкзаків і сумок.


Екологічно чистий Eco-ShellМембранний матеріал Eco-Shell - власна розробка бренду. При його створенні грунтувалися не тільки на необхідності в міцному, зносостійкому матеріалі, який би витримував критичні погодні умови, а й на принципах захисту навколишнього середовища. За основу був узятий перероблений поліестер. Вторинне використання сировини значно скоротило кількість викидів CO2 і дозволило уникнути застосування природних копалин при виробництві матеріалу.

Особливе плетіння поліестерових волокон створило мережу мікроскопічних отворів, через які випаровування тіла виводилися б назовні. Таким чином розробники домоглися гарної повітряпроникності матеріалу. У комплексі з тканиною Eco-Shell використовували водонепроникне просочення без PFC (перфторуглеродов).


У природі PFC не розкладаються. Потрапивши в грунт і підземні води з атмосферними опадами, вони надовго осідають там, після чого поглинаються рослинами, тваринами; рухаючись далі по харчовому ланцюжку, доходять до людини. Перфторуглероди можуть зберігається в живих організмах протягом багатьох років, негативно позначаючись на стані здоров'я.

Повна відмова від використання PFC у світовій промисловості поки не досягнута, проте еко-орієнтовані компанії як Fjallraven приділяють цьому питанню велике значення.


Як працює Eco-Shell?

  1. Верхній шар з поліестеру з водовідштовхувальним просоченням захищає від негоди.
  2. Беспорова мембрана, розташована посередині, працює за принципом дифузії. Коли людина потіє, концентрація пари під одягом збільшується. Поступово співвідношення вологи під мембраною стає вище, ніж зовні, волога поглинається мембраною і переноситься до зовнішнього шару, звідки випаровується. Таким чином, мембрана забезпечує паропроникність виробу.
  3. Підкладка з внутрішньої сторони захищає мембрану від зносу і допомагає ініціювати перенесення вологи.
Eco-Shell тканини задіяні у виробництві туристичного екіпірування. Виділяють легку 2,5х-шарову і більш міцну 3х-шарову різновиди. Обидва тягнуться в чотирьох напрямках і захищають в найскладніших погодних умовах.


Природні матеріали


Fjallraven часто використовує у виробництві базового одягу вовну мериноса, яка є хорошим терморегулятором. Зберігаючи нагріте тілом повітря в отворах між волокнами матеріалу, одяг з мериносової вовни дарує людині тепло і затишок в морозний день.   


Терморегулюючі властивості вовни зводяться до її здатності утримувати і виділяти воду. Перш ніж намокнути, вовняне полотно здатне поглинути кількість води, рівнеу ⅓ його ваги.


Вовна зігріває навіть у намоклому стані. Випарована волога не тільки зберігає тіло сухим, але і забирає з собою неприємні запахи. Витративши день на трекінг і гарненько пропотівши, ви здивуєтеся, виявивши, що ваша вовняна термобілизна практично не пахне.


Пух - ще один натуральний матеріал в арсеналі Fjallraven. Його пухка структура затримує повітря, яке і захищає тіло від втрати тепла. Чим вище співвідношення пух/пір'я в куртці, тим вона тепліше. Пуховий одяг однаково добре гріє в широкому діапазоні температур, а в комплексі з водостійким лицьовим матеріалом буде ефективний навіть в найсуворіші морози.


Утеплювач


У багатьох куртках роль утеплювача виконує натуральний пух. Однак в холодному і вологому кліматі краще користуватися екіпірованням з синтетичними наповнювачами. Вони не втрачають своїх термоізолюючих властивостей при намоканні.


Supreme Microloft - синтетичний утеплювач Fjallraven, який працює за принципом пуху: утримує нагріте повітря між волокнами, створюючи щільний термоізоляційний шар. У порівнянні з пухом Supreme Microloft важче і об'ємніше. Його перевага у високій ізоляції тепла навіть у мокрому стані. До того ж, він менш вибагливий у догляді, легко переться, швидко сохне, зберігає легкість і функціональність навіть після тривалого використання.
G-Loft Supreme ще один утеплювач Fjallraven. Був розроблений для Fjallraven експертами з ізоляційних матеріалів Goldeck Textil в Австрії. Що в ньому особливого, так це здатність швидко відновлювати первісну форму після стиснення. "Ефект пам'яті" обумовлений волокнами переробленого поліестеру. Вони жорсткіше оригінальних аналогів, що надає матеріалу пружність. І ця здатність зберігається після багаторазового прання і тривалого використання.


Синтетичні матеріали


Vinylon F відомий завдяки легендарному рюкзаку Kanken. При контакті з водою його волокна розбухають, не дозволяючи волозі проникнути всередину. Довговічність і функціональність Vinylon F доведена роками справної служби, а потертості, що утворилися в процесі носіння рюкзака, надають йому наліт індивідуальності і стилю.

HC-Lite - ідеальне поєднання натуральних і штучних матеріалів. На 54% складається з поліаміду, доповненого 46% органічної бавовни. Легкий і швидковисихаючий, забезпечує стовідсотковий захист від вітру.
Tencel Lyocell не можна однозначно зарахувати до синтетичних матеріалів. Виробляють його з волокон ліоцелл шляхом обробки деревини швидкозростаючих дерев. При цьому використовують дерева, вирощені на сертифікованих, екологічно чистих плантаціях.


Виробництво тканини з австралійського евкаліпта завдає в сотні разів менше шкоди екології, ніж обробка тієї ж бавовни. За це Fjallraven був нагороджений Європейською премією з питань охорони навколишнього середовища. 

Екологічно чистий матеріал має фантастичну функціональність. Гладенький і приємний на дотик як шовк, Tencel здатний увібрати в два рази більше вологи, ніж бавовна, що робить його ідеальним варіантом для пошиття одягу для жаркого клімату. Часто його поєднують з іншими органічними тканинами, щоб підвищити технологічні характеристики екіпірування. Волокно має високу міцність на розрив, як в сухому, так і у вологому стані. У мокрому вигляді воно в три рази міцніше, ніж віскоза.

 
Leave a review  ↓
 
Nobody has left any reviews.