Огляд основних гірськолижних курортів Українських Карпат


Настає зимовий сезон і ми вирішили зробити для Вас огляд гірськолижних курортів України. А їх не так вже й мало. Сьогодні пропонуємо зупинитися на основних курортах в Карпатських горах.

БУКОВЕЛЬ
 

Яка основна асоціація для українця при словосполученні "гірськолижний курорт"? Швидше за все Буковель. І не дарма, адже Буковель є найбільшим і найпопулярнішим українським гірськолижним курортом. Він розташований неподалік від с. Поляниця Івано-Франківської області, біля підніжжя однойменної гори Буковель, на висоті 920 метрів над рівнем моря. Як будь-який престижний курорт, Буковель відрізняється не тільки хорошими трасами і зручними підйомниками, а й розвиненою інфраструктурою. Тут ви без зусиль знайдете готель на будь-який смак і за різною ціною. Хоча, в цілому поїздка в Буковель"(а це прокат спорядження, проживання та харчування) буде коштувати трохи дешевше, ніж поїздка на гірськолижний курорт за кордон, з тим винятком, що не потрібно оформляти візу і менше витрат на дорогу.
Сезон катання: грудень-квітень;
Кількість трас: 42 траси різного рівня складності;
Кількість підйомників: 14;
Сайт: bukovel.com

ДРАГОБРАТ
 

Драгобрат відомий як самий високогірний лижний курорт України, розташований він в 18 км від селища Ясіня (Закарпатська область) на висоті 1300-1700 м над рівнем моря. Курорт практично оточений горами, це обумовлює складність проїзду. Дорогу від селища безпосередньо до курорту можна подолати лише на транспорті підвищеної прохідності. Природно, подібний транспорт забезпечують місцеві жителі, які цим заробляють. Через такі складнощі в проїзді не кожен поїде відпочивати в Драгобраті, це відпочинок для справжніх фанатів лиж, яких ніщо не зупинить на шляху. Ті лижники, які не побояться довгої дороги, крім звичайних трас різної складності, зможуть знайти в Драгобраті траси міжнародного класу для фрістайлу!
Сезон катання: листопад-травень;
Кількість трас: 9 трас різного рівня складності;
Кількість підйомників: 10;
Сайт: dragobrat.ws

Славське
 

Це один з найпопулярніших і, в той же час, досить доступних українських лижних курортів. Славське знаходиться за 28 км від м.Сколево Львівської області на висоті 500-600 м над рівнем моря. Чим же він заслужив свою популярність? На цьому курорті є бічні спуски, різні за своєю складністю. Тому тут спокійно можуть кататися як новачки так і профі, сюди можна спокійно брати дітей. Завдяки своєму розташуванню, погода в Славському часто безвітряна, тому можна не боятися застудитися. Хоча є в Славському і негативні моменти.  В силу своєї близькості до Львова в Славському часто буває багато відпочиваючих, які приїжджають туди не тільки на тривалий відпочинок але і на вікенд. Через велику кількість людей тут може бути черга на підйомники (які досить часто ламаються). В силу тієї ж причини траса буває не завжди хорошої якості: трапляються і горби, і обмерзання.
Сезон катання: листопад-квітень;
Кількість трас: 11 трас різного рівня складності (тому числі 6 міжнародних гірськолижних трас, затверджених Міжнародною федерацією лижного спорту (FIS): по дві траси слалому, Супер слалому і слалому Супер гіганта для жінок і чоловіків);
Кількість підйомників: 18;
Сайт: slavsko.info

Пилипець
 

Курорт розташований на відстані 190 км від Львова та 135 км від Ужгорода на висоті 700 м над рівнем моря. Тут є траси різного рівня складності, крім того це місце приваблює прихильників фрірайду, оскільки є можливість покататися по цілині. Це відмінне місце для початківців фрірайдерів, оскільки можна вибрати собі більш простий спуск. Однак траси тут не завжди в хорошому стані, на трасі може попастися сміття, і що ще гірше, кругляк, який природно не продовжить "життя" вашим лижам або сноуборду. У "високий" сезон, природно, не уникнути великої кількості людей на трасі і черги на підйомник. Катання доступно тільки вдень

Сезон катання: грудень-березень;
Кількість трас:  велика кількість трас на горі Гимба, чотири траси на горі Жид Магура;
Кількість підйомників: 7;
Сайт: pylypets.com.ua

Подобовець
 

Це барвистий куточок Карпат, який розташований біля підніжжя гори Великий Верх на висоті до 700 м в Закарпатській області. Цей гірськолижний курорт відрізняється досить крутими і довгими лижним трасами. Істотним плюсом цього курорту для відпочиваючих є його близькість до села Пилипець (відстань 3,5 км), тому можна урізноманітнити своє дозвілля новими трасами. Кататися в Подобовці можна також і вночі, а вечірнє катання - це зовсім інші відчуття. Тут роздолля не тільки прихильникам фрірайду, могула, скі-туру, а й новачкам. У Подобовці досить розвинена інфраструктура, у вас не буде проблем ні з житлом, ні з харчуванням, ні з відпочинком поза трасами.
Сезон катання: грудень-березень;
Кількість трас: 3 основні, від них відходять рукава;
Кількість подъемников: 3;
Сайт: podobovets.com

Красія

Це гірськолижний курорт на однойменній горі Красія (1036,2 м) у Закарпатській області. Перевагою цього курорту є його не широка популярність, тому навіть в "гарячий" сезон тут немає великої кількості людей. Траси тут досить пологі, що буде плюсом для початківців. Але це не означає, що профі тут нічого робити, адже можна добре покататися за межами трас. Перевагою цього курорту є основна траса ГК "Красія" - найдовша траса в Україні. Крім того, ціни на харчування та проживання досить демократичні.
Сезон катання: грудень-квітень
Кількість трас: 5;
Кількість підйомників: 10;
Сайт: krasiya.info

МИГОВО
 

Гірськолижний курорт Мигово в Чернівецькій області розташований на висоті 500 м над рівнем моря біля підніжжя гір Кічера і Стіжок (800 м над рівнем моря), недалеко від урочища Солонець, відомого своїми джерелами мінеральних вод. Мигово вважають одним з найбільш швидкозростаючих курортів України. Приємно, що спуски сертифіковані FIS (International Ski Federation) як траси слалом і використовуються для змагань національного та міжнародного рівнів. Спуски розмежовані сітками безпеки, патрулюються професійними рятувальниками. Завдяки гарному освітленню, можна кататися і вночі. Фішка цього курорту - конверсійні гусеничні транспортери. Завдяки ним, ви можете забратися в найвіддаленіше і мальовниче місце в горах.

Сезон катання: грудень-березень;
Кількість трас: 2 + 1 навчальна та 1 для сноутюба;
Кількість підйомників: 2;
Сайт: migovo.com.ua

​ПЛАЙ

Лижний курорт Плай знаходиться в селищі Плав'є на висоті 600 м над рівнем моря у Львівській області. Це порівняно новий курорт, який відрізняється доглянутістю схилів і сучасним обладнанням і, в цілому, створює враження європейського. Тут можна покататися і в нічний час. Не залишить відпочиваючих байдужими добре розвинена інфраструктура. На території курорту є: музей гуцульської культури, спа-центр, спорткомплекс, ресторани та інше.
Сезон катання: грудень-березень;
Кількість трас: 6 + 1 навчальна;
Кількість підйомників: 3;
Сайт: play-karpaty.com

Ізкі
 

Гірськолижний еко-курорт Ізки розташований в Закарпатській області, біля підніжжя гори Магура на висоті 600 м над рівнем моря. Курорт знаходиться в місці з хорошою екологією, на території максимально наближеній до природних ландшафтів, на комфортній для організму людини висоті. Тут є траси легкої та середньої складності, які зацікавлять як новачків так і досвідчених лижників. Еко-курорт Ізки став найкращим проектом у сфері зеленого туризму в 2011 році. На цьому курорті є багато приємних дрібниць таких як: SPA, дитячий табір, і найбільш цікавий, на нашу думку, можливість відпочивати з домашніми тваринами (без додаткової плати). Хоча, на сайті курорту, сказано, що "Готель залишає за собою право відмовити в поселенні гостя з твариною". Однак, не зрозуміло куди ж дівати свого улюбленця, якщо вам таки відмовлять. Якийсь сумнівний плюс виходить.

Сезон катання: грудень-березень;
Кількість трас: 5;
Кількість підйомників: 2;
Сайт: izki.com.ua

Підсумувавши наш огляд, можемо сказати, що в Україні чимала кількість хороших гірськолижних курортів (спасибі нашому чудовому географічному положенню). І ми торкнулися, в сьогоднішній статті, лише їх малу частину. На просторах нашої мальовничої країни кожен зможе знайти відпочинок собі до душі і по кишені. Можна відпочивати як на більш дорогих курортах, так і на курортах з помірною платою і кількістю відпочиваючих. Словом, покататися на лижах є де і новачкам і продвинутим фрірайдерам. Відпочинок в Карпатах завжди незабутній і відрізняється своїми неймовірними гірськими пейзажами, свіжим повітрям і неповторним західноукраїнським колоритом.  Що ще додати - всі на лижі!

Автор: Широкова Наталія.